Payshanba – “Yoshlar kuni” munosabati bilan Sergeli tumanidagi Toshkent tibbiyot texnikumida “Rahbar va yoshlar” uchrashuvi tashkil etildi
Uchrashuvda Toshkent shahar hokimi o‘rinbosari Shaxnoza Sultanova, Sergeli tumani hokimi o‘rinbosari Nafisa Jo‘rayeva va texnikum direktori Saodat Zulfikorovalar talabalar bilan muloqot qildi.
🏆​Samimiy va ochiq tarzda o‘tgan suhbat davomida yoshlarning ta’lim olish sharoitlari, tibbiyot sohasidagi istiqbolli rejalari hamda ularni qiynayotgan masalalar muhokama qilindi.
🔺Shaxnoza Sultanova talabalarning taklif va tashabbuslarini tinglab, kelgusida malakali kadr bo‘lib yetishishlari uchun davlatimiz tomonidan yaratilayotgan imkoniyatlar haqida to‘xtalib o‘tdi.
🧠 ​Bu kabi uchrashuvlar yosh mutaxassislarning jamiyatdagi o‘rnini mustahkamlash va ularning muammolariga yechim topishda muhim maydon bo‘lib xizmat qiladi.

В четверг, в рамках Дня молодёжи, в Ташкентском медицинском техникуме Сергелийского района состоялась встреча в формате «Руководитель и молодёжь»
В мероприятии приняли участие заместитель хокима города Ташкента Шахноза Султанова, заместитель хокима Сергелийского района Нафиса Джураева и директор техникума Саодат Зульфикарова. Они провели открытый диалог со студентами, выслушали их мнения, предложения и вопросы.
🏆В ходе встречи, прошедшей в искренней и конструктивной атмосфере, были обсуждены условия обучения молодёжи, перспективы профессионального развития в сфере медицины, а также вопросы, волнующие студентов.
🔺Шахноза Султанова, ознакомившись с инициативами и предложениями молодёжи, подробно рассказала о возможностях, создаваемых государством для подготовки квалифицированных кадров, поддержки молодых специалистов и их дальнейшего профессионального роста.
🧠 Подобные встречи являются важной площадкой для прямого диалога с молодёжью, изучения её потребностей, поддержки инициатив и укрепления роли молодых специалистов в обществе.