UCHTEPA TUMANIDAGI FAXRIY SHA’NIGA YUKSAK EHTIROM VA E’ZOZ NAMOYON ETILDI.
🔘 9-may — Xotira va qadrlash kuni munosabati bilan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining bayram tabrigi hamda Prezident sovg‘asi Uchtepa tumanida istiqomat qiluvchi faxriyga tantanali ravishda topshirildi.
⛈ Uchtepa tumaniga tashrif buyurgan O‘zbekiston Respublikasi Harbiy xavfsizlik va mudofaa universiteti boshlig‘ining o‘rinbosari, general-mayor Shermatov Farhodjon Artikovich, tuman hokimi Mamadjanov Bunyod Bahtiyarovich hamda mutasaddi rahbarlar tomonidan “Birlik” MFY, 21-mavze hududida yashovchi, 1941–1945-yillarda Leningrad qamali davrida fashistlar konslagerlarida tutqunlik azobini boshidan kechirgan Burikin Anatoliy Ivanovich holidan xabar olindi.
🧡Tashrif davomida davlatimiz rahbarining samimiy bayram tabrigi o‘qib eshittirilib, faxriyga 30 million so‘m miqdoridagi mukofot puli tantanali ravishda topshirildi.
🌐 Yurtimiz tinchligi va bugungi dorilamon kunlar uchun jon fido qilgan faxriylarimizga ko‘rsatilayotgan bunday e’tibor va ehtirom — inson qadri ulug‘langan Yangi O‘zbekistonning yorqin ifodasidir.

В УЧТЕПИНСКОМ РАЙОНЕ ВЕТЕРАНУ БЫЛО ОКАЗАНО ВЫСОКОЕ УВАЖЕНИЕ И ПОЧЁТ
🔘 В связи с 9 мая — Днём памяти и почестей, праздничное поздравление Президента Республики Узбекистан и президентский подарок были торжественно вручены ветерану, проживающему в Учтепинском районе.
⚡️ В ходе визита в Учтепинский район заместитель начальника Университета военной безопасности и обороны Республики Узбекистан генерал-майор Шерматов Фарходжон Артикович, хоким района Мамаджанов Бунёд Бахтиярович, а также ответственные руководители навестили Бурикина Анатолия Ивановича, проживающего в МСГ «Бирлик», 21-квартал, который в 1941–1945 годах в период блокады Ленинграда пережил плен в фашистских концлагерях.
🧡 В ходе посещения было зачитано искреннее праздничное поздравление главы нашего государства, а также ветерану в торжественной обстановке вручена денежная премия в размере 30 миллионов сумов.
🌐 Такое внимание, уважение и почёт, оказываемые нашим ветеранам, отдавшим свои силы и жизнь ради мира и сегодняшнего благополучия страны, являются ярким проявлением Нового Узбекистана, где достоинство человека возвышено на высший уровень.