Чилонзорда намунали оилаларга эҳтиром кўрсатилди
Халқаро оила куни муносабати билан туманимиздаги узоқ йиллик аҳил ва ибратли оилаларни табриклаш мақсадида самимий учрашувлар ташкил этилди. Тошкент шаҳар ҳокими ўринбосари Ш. Султонова, туман оила ва хотин-қизлар бўлими бошлиғи Г. Тўлаганова ҳамда туман «Нуроний» жамғармаси раиси Т. Каримовлар маҳалла фахрий бўлган хонадонларда бўлиб, оила соҳибларини байрам билан қутладилар.
Тадбир давомида жамиятимиз таянчи бўлган қуйидаги оилаларга алоҳида эҳтиром кўрсатилди:
1. Ҳакимовлар оиласи («Мевазор» МФЙ): 42 йилдан буён бирга истиқомат қилаётган Ғуломжон Ғафурович ва Дилфуза Зиёмовна намунали ҳаёт йўли учун эътироф этилдилар.
2. Тўғанбековлар оиласи («3-Чарх Камолон» МФЙ): 43 йиллик аҳиллик тимсоли бўлган Ҳасанбек Маҳкамович ва Дилфуза Собиржон қизига самимий тилаклар билдирилди.
3. Султановлар оиласи («3-Чарх Камолон» МФЙ): 39 йил давомида мустаҳкам оила қўрғонини асраб келаётган Баходир Тургунович ва Нафиса Ҳакимовна туман фаоллари томонидан табрикланадилар.
Бу каби учрашувлар ёш оилалар учун ҳаётий мактаб вазифасини ўтайди. Зеро, кўпни кўрган нуронийларимизнинг дуоси ва ўгитлари хонадонларимиз баракаси, юртимиз тинчлигидир.

Exemplary Families Honored in Chilanzar District
In connection with the International Day of the Family, warm meetings were organized in our district to congratulate long-standing harmonious and exemplary families. Deputy Mayor of Tashkent Sh. Sultanova, Head of the District Family and Women’s Affairs Department G. Tulaganova, and Chairman of the district “Nuroniy” Foundation T. Karimov visited honored households and congratulated the family heads on the occasion.
During the event, special respect was shown to the following families, who are the backbone of our society:
1. The Hakimov family (“Mevazor” MFY): Gulomjon Gafurovich and Dilfuza Ziyomovna, who have been living together for 42 years, were recognized for their exemplary life path.
2. The Tuganbekov family (“3-Charx Kamolon” MFY): Hasanbek Makhkamovich and Dilfuza Sobirjon qizi, a symbol of 43 years of harmony, received sincere wishes.
3. The Sultanov family (“3-Charx Kamolon” MFY): Bahodir Turgunovich and Nafisa Hakimovna, who have been preserving a strong family hearth for 39 years, were congratulated by district activists.
Such meetings serve as a life school for young families. After all, the prayers and advice of our experienced elders bring blessing to our homes and peace to our country.