Чилонзорда намунали оилаларга эҳтиром кўрсатилди
Халқаро оила куни муносабати билан туманимиздаги узоқ йиллик аҳил ва ибратли оилаларни табриклаш мақсадида самимий учрашувлар ташкил этилди. Тошкент шаҳар ҳокими ўринбосари Ш. Султонова, туман оила ва хотин-қизлар бўлими бошлиғи Г. Тўлаганова ҳамда туман «Нуроний» жамғармаси раиси Т. Каримовлар маҳалла фахрий бўлган хонадонларда бўлиб, оила соҳибларини байрам билан қутладилар.
Тадбир давомида жамиятимиз таянчи бўлган қуйидаги оилаларга алоҳида эҳтиром кўрсатилди:
1. Ҳакимовлар оиласи («Мевазор» МФЙ): 42 йилдан буён бирга истиқомат қилаётган Ғуломжон Ғафурович ва Дилфуза Зиёмовна намунали ҳаёт йўли учун эътироф этилдилар.
2. Тўғанбековлар оиласи («3-Чарх Камолон» МФЙ): 43 йиллик аҳиллик тимсоли бўлган Ҳасанбек Маҳкамович ва Дилфуза Собиржон қизига самимий тилаклар билдирилди.
3. Султановлар оиласи («3-Чарх Камолон» МФЙ): 39 йил давомида мустаҳкам оила қўрғонини асраб келаётган Баходир Тургунович ва Нафиса Ҳакимовна туман фаоллари томонидан табрикланадилар.
Бу каби учрашувлар ёш оилалар учун ҳаётий мактаб вазифасини ўтайди. Зеро, кўпни кўрган нуронийларимизнинг дуоси ва ўгитлари хонадонларимиз баракаси, юртимиз тинчлигидир.

В Чиланзарском районе почтили образцовые семьи
В честь Международного дня семьи в нашем районе были организованы тёплые встречи с долголетними дружными и достойными подражания семьями. Заместитель хокима города Ташкента Ш. Султанова, начальник отдела по делам семьи и женщин района Г. Тулaganова и председатель районного фонда «Нураний» Т. Каримов посетили дома уважаемых жителей махалли и поздравили хозяев семей с праздником.
В ходе мероприятия особое уважение было оказано следующим семьям, являющимся опорой нашего общества:
1. Семья Хакимовых (МФЙ «Мевазор»): Гуломжон Гафурович и Дилфуза Зиёмовна, проживающие вместе уже 42 года, были отмечены за образцовый жизненный путь.
2. Семья Туганбековых (МФЙ «3-Чарх Камолон»): Хасанбек Махкамович и Дилфуза Собиржоновна, являющие пример 43-летнего согласия и благополучия, были тепло поздравлены.
3. Семья Султановых (МФЙ «3-Чарх Камолон»): Баходир Тургун оглы и Нафиса Хакимовна, сохраняющие крепкий семейный очаг на протяжении 39 лет, были поздравлены районными активистами.
Подобные встречи служат жизненной школой для молодых семей. Ведь молитвы и наставления наших мудрых аксакалов — это благословение наших домов и залог мира в нашей стране.